Timmermanns Lambicus Blanche

timmermans-lambicus-blanche.jpg


Timmermanns Lambicus Blanche
Fra det belgiske bryggeriet Timmermans kommer dette ølet, som nærmest er en hybrid mellom en søtet lambic og en witbier. Den er spontangjæret som en lambic, men er søtet med både sukker og saccharin, og er også tilsatt kunstige aroma-/smaksstoffer og antioksidant
Bryggeriet skriver :
Der er ingen annen øl som Timmermans Tradition Lambicus Blanche noe sted i verden. Den er laget ved å kombinere lambic og prosessen som brukes til å brygge øl basert på maltet hvete. Ved tilsetning av krydder som koriander og tørket appelsinskall skapes et øl med en lett, fruktig smak, bevisst uklar og subtilt krydret. Bør ideelt sett drikkes fra et autentisk steintøyglass.
Smaksmessig… En ukonvensjonell blanche brygget som den en gang var på gårdene i Payotteland, med hvete tilsatt en lambic. Smaken er litt syrlig og ganske avrundet med et hint av sitronskall, litt søt, men utmerket som tørstedrikk.
Reprise på omtalen fra 2009 (jeg var altså ikke overvettes begeistret, men det var kanskje andre?).. Lys gylden farge, høyt hvitt skum. Sitrusaktig aroma med sidenoter av melkeprodukter, også toner av engelsk "farmhouse cider" og fjøs, hint av banan og kryddernellik.
Smaken har en del saccharin-sødme med toner av sitrus, og bare en moderat syrlighet. Ingen bitterhet. Lett og forfriskende, vil gjerne appellere til folk som ellers ikke så begeistret for "vanlige" øl?

Jester King A Division Of Magnitude

jesterdivisijpeg


Jester King A Division Of Magnitude
Bryggeriet skriver:
Sur saison, tørrhumlet med Citra & Mosaic humle. Et samarbeid med Great Divide fra Colorado. Denne sure saisonen ble lagret i 19 måneder, og deretter tørrhumlet med Citra og mosaikk. Forvent friske, humleaktige aromaer av hvit druejuice og ferskengummi, etterfulgt av toner av rubinrød grapefrukt, guava og en klype lime på avslutningen.
Vi skriver: En knallgod sur saison her: Preg av rosa grapefrukt, hvitvin, brettanomyces, eik, krydret saisongjær, merkbar bitterhumle. Sofistikert!

Grimbergen Double Ambree

duo_25cl_withglass_ambree_300x300px_wet_144ppi


Grimbergen Double Ambree
Av og til er det enkelte øl som faller ut av ølboksen vår, gjerne i forbindelse med at leverandøren har vært tom en stund, og vi ikke liker å listeføre øl vi ikke har på lager, så vi plukker de ut av lister og logistikk. Så glemmer vi å få omtalene på plass igjen når de atter er å få tak i. Men herved er feilen rettet opp!
Bryggeriet skriver :
I middelalderen ble vanlige ølbryggere langt hardere beskattet enn klosterne. Derfor kunne Grimbergensfedrene langt mer raffinerte råvarer og av høyere kvalitet enn bryggeriene de konkurrerte med. . Ved å kombinere eksklusive ingredienser med sin bryggeekspertise, skapte de Grimbergen Double-Ambrée, en mørkt ravfarget ale med bittersøte smaker og hint av karamell, tørkede plommer og dobbeltgjæret malt og humle. Ølet var så deilig at folk sa det hadde "dobbel" smak!
Min RateBeer-kommentar fra så langt tilbake som 2003: (33 cl flaske). Vakker rødlig farge, godt hode. Overraskende svak startaroma, forbedres etter hvert som ølet varmes opp - karamell, karamell og eik. Malt karamellsmak med noe nellik, litt for søtt for min smak. Trenger litt mer humle for å balansere sødmen. Maltaktig, avrundet ettersmak. Har nå smakt ølet flere ganger siden, og selv om det har en del sødme, går det veldig godt an å drikke!

Brouwerij De Molen / Brouwerij Rodenbach Wieken & Krieken

De_Molen_Wieken_Krieken_fles_33cl__47341


Brouwerij De Molen / Brouwerij Rodenbach Wieken & Krieken
Bryggerne skriver; Til dette samarbeidet har vi brygget en fyldig klassisk barley wine som vi etter gjæring har tilsatt mange klassiske Rodenbach-ingredienser, som tranebær, hyllebær og surkirsebær. Dette har resultert i et øl med en unik smaksdimensjon. Først smaker du på den fyldige barley wiren med sin maltrikdom og modne frukter, deretter kommer den fint balanserte, klassiske Rodenbach-syren opp og du kan tydelig smake på tranebær og syrlige kirsebær.
Smakt flaske fra polet i mars 2022, jeg noterte da: Rødlig rav farge på ølet, lavt off-white skum. Aroma av nevnte bær / røde frukter (tranebær, svarthyllbær og sure kirsebær), hint av balsamico-eddik og eik. Middels sur smak, igjen toner av balsamico-eddik og eik, samt nevnte bær / røde frukter. Humletypene er Chinook og Challenger, men de er brukt i beskjeden mengde, for bitterheten er lav.

Aecht Schlenkerla Erle

schelenkerle

Aecht Schlenkerla Erle
Endelig har vi fått inn et representativt utvalg av tysk Rauchbier fra Aecht Schlenkerla (Heller Trum) i Bamberg i Franken. Både de 3 vi har hatt tidligere: Märzen, Weizen og Ur-Bock, og tillegg 3 vi ikke har hatt før: Erle, Fastenbier og Weichsel.
"Erle" betyr treslaget or - malten er altså røkt over oreved, som også er det som de fleste norske tradisjonbryggere har benyttet gjennom tidene. De fleste ølene til Aecht Schlenkerla er imidlertid brygget med bøkerøkt malt, ett med kirsebærtre.
Mange vil nok hevde at Rauchbier er en "acquired taste"- det var denne ølstilen for meg også. Men når du først er hekta på Rauchbier, så forblir du hekta livet ut!
Erle er altså relativt alkoholsvak, og grunnstilen her er en Schwarzbier. En glimrende introduksjon til Rauchbier!
Bryggeriet opplyser: «Schwarzbier har eksistert i allefall siden 1500-tallet og var tidligere mye mer utbredt enn i dag. Under den industrielle revolusjonen på 1800-tallet ble den nesten erstattet av masseprodusert lettere øl. Bare noen få bryggerier bevarte ølstilen, men den har de siste 30 årene hatt en solid renesanse. Vi bruker en helt spesiell røkt malt til vårt Aecht Schlenkerla Erle sortøl. Denne tørkes ikke over bøkevedbål som vanlig, men over orved. Orrøkt malt gir en fin, kompleks røyksmak til ølet, som er mildere og mindre krydret enn vårt klassiske røkte øl. En høy andel brent malt sørger for en markant røstet aroma og den mørke, nesten svarte fargen.
Med 4,2 % har Aecht Schlenkerla Erle litt mindre alkohol, men har en kraftig smak."
Jeg noterte etter en liten smaksprøve: Delt 500 ml flaske på Mandag i Annen, Cardinal. Mørk rødbrun farge, off-white skum. Behagelig aroma av lettbrent malt, svart brød og orrøyk.
Smidig smak, moderat orrøyk og svart brød igjen, en lett fruktighet, moderat humle. Mye smak for en 4,2% øl. En full flaske til meg neste gang, takk!

Lervig Helles Yeah

340020-1


Lervig Helles Yeah Lervig Aktiebryggeri har som kjent ikke bare kraftige smaksbomber, men også lettdrikkelige øl i den lettere enden av skalaen. Her får du en Helles i sydtysk stil. Krystallklar lys gylden farge på ølet, høyt hvitt skum. Søtlig aroma av pilsnermalt og floral humle. Smaken er ikke for søt, rimelig "crisp" og forfriskende med anstendig floral og urteaktig humle.

De Tvende Winterwald

Winterwald_600b-1


De Tvende Winterwald De Tvende er en del av Arendals Bryggeri. Med Winterwald Julebock har de valgt en tysk ølstil, på grensen til Doppelbock, og uten merkbare kryddertilsetninger. Svart farge på ølet, moderat til lavt lysebrunt skum. Maltpreget aroma, toner av mørkt brød, hint av karamell. Maltpreget og rik smak, søt men ikke for mye, toner av mørkt brød og karamell igjen.

Pomona Island / To Øl Reflections after Jane

PomonaIsland_ReflectionsAfterJane


Pomona Island / To Øl Reflections after Jane Fans av britisk indie-pop vil vite at "Reflections after Jane" er en låt av bandet The Clientele. Det er mulig at Jane var ganske syrlig av seg, for syrlig er dette ølet - som altså er resultatet av et samarbeid mellom engelske Pomona Island og danske To Øl. Det er brygget med yuzu (en japansk sitrusfrukt) og jordbær, samt litt laktose, og er åpenbart melkesyrnet. Fargen på ølet er dyprosa til ferskenfarget, lett disig, med et høyt til moderat off-white skum. Aroma av jordbær mer enn yuzu, også melkesyre og laktose. Sur smak, i overkant mye melkesyre for min smak (men jeg vet at veldig mange er uenige med meg), jeg skulle også ønsket meg mindre jordbær og mer yuzu. Du må rett og slett prøve selv. Bryggeriet kaller dette en "Sour DIPA" - men jeg må innrømme at slike sure fruktøl med lav bitterhet har veldig lite som jeg forbinder med den hederskronte "IPA"-betegnelsen. Stilen har imidlertid mange tilhengere - også blant folk som ellers gjerne foretrekker vin framfor øl.

Lambiek Fabriek Juicy & Wild Muscar-Elle

LambiekFabriek-Juicy_WildMuscar-Elle.jpg


Lambiek Fabriek Juicy & Wild Muscar-Elle En høykvalitets belgisk frukt-lambic her, modnet på knuste Muscaris-druer. Svakt disig og blekgul farge på ølet, helles i glasset kraftig brusende med et høyt til moderat skum. Aroma av hvite druer, mildt krydder / urter og brettanomyces / bondegårdshus. Syrlig og snerpende smak, toner av brettanomyces og hvite druer, lav bitterhet.

AleSmith Speedway Stout Tart Cherry Edition

SS-Tart-Cherry-Edition_web


AleSmith Speedway Stout Tart Cherry Edition Et nytt og spennende øl i serien med spesialutgaver av AleSmith Speedway Stout ("normalutgaven" er også fantastisk!) fra San Diego, California. Jeg noterte: Pitch black colour, moderate and creamy tan head. Aroma of roast malts, coffee, vanilla and cherries. Medium sour and tart flavour with the same elements as the aroma, also very distinct bittering hops. Not perfectly balanced, but well worth sampling.

ELØ - En Liten Øl Revelation

cosmic-haze-250x450-1.png


ELØ - En Liten Øl Revelation
New England DIPA, humlen er Citra, Mosaic og El Dorado. Uklar skittengul farge på ølet, moderat til lavt hvitt skum. Behagelig humlepreget / fruktig aroma, toner av guava, papaya, ananas og andre tropiske frukter, hint av sitrus og gran. En riktig god smak med de samme elementene som i aromaen, også en moderat men merkbar bitterhet. Et veldig bra øl! 33 cl boks, 8,0%:

St. Hallvards New World Pilsner - Brewers Edition

14224702-1-1


St. Hallvards New World Pilsner - Brewers Edition Bryggeriet skriver: I hånden holder du nå inngangsporten til den nye verden. Billedlig talt selvfølgelig, men vi ønsket å inspirere fantasien mens du inntar vår subtile vri på den mest populære ølstilen i verden. Ved å bruke kun humle fra New Zealand har vi brygget et friskt øl med behagelig humlekarakter med toner av bjørnebær. Du trenger ikke være i New Zealand for å nyte dette ølet, men det kunne selvsagt også være fint.

Basqueland / Deya 8th Anniversary Chop Chop

6962-mi


Basqueland / Deya 8th Anniversary Chop Chop Et samarbeid mellom spansk-baskiske Basqueland Brewing og engelske Deya her, altså. De opplyser: "Introducing "Chop Chop," a beer crafted with the precision of an aizkolari's axe. This beer was brewed in collaboration with Cheltenham's finest, Deya Brewing Company, to celebrate our 8th Anniversary Series. This New Zealand Double IPA boasts an explosion of intense cantaloupe and ripe pineapple aromas, thanks to the Motueka and Rakau hops. Complemented by a luscious, velvety mouthfeel and a medium-to-full body, that owes its richness to the addition of flaked and malted oats, as well as maltodextrin. Chop it down one gulp at a time." Jeg noterte: Opaque / murky yellow colour, moderate white head. Pleasant aroma of ripe yellow stonefruits, pineapple and other tropical fruits, some citrus and spruce too. Citric mouthfeel. Medium sweet flavour with the same elements as the aroma, low bitterness. Lovely beer!